به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


نمایندگان طرفدار جریان تروریستی در ترکیه بازداشت شدند

 بر اساس بیانیه وزارت کشور ترکیه، ۹ نماینده دیگر حزب دموکراتیک خلق‌ها نیز توسط پلیس بازداشت شده‌اند.

خانم یوکسکداغ و صلاح‌الدین دمیرتاش در خانه‌هایشان در آنکارا و دیاربکر بازداشت شدند.

اردیس بالوکن، رییس گروه پارلمانی حزب دموکراتیک خلق‌ها نیز در مقر این حزب بازداشت شد.

یلدریم: بازداشت نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها در چارچوب قانون بوده است

بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه گفت: ترکیه یک دولت دموکراتیک و قانونمند است. هیچ کس در برابر قانون برتری ندارد. تمام شهروندانمان در برابر قانون مساوی هستند. آنچه انجام شده در چارچوب قانون است. پیش از این مصونیت قضایی ۱۵۴ نماینده مجلس لغو شده  و به دادگاه احضار شده بودند که به جز نمایندگان حزب دموکراتیک همه آنها برای ارائه توضیح اقدام کرده اند و روند قانونی ادامه دارد. تنها یک نفر از نمایندگان این حزب اقدام کرده و ۵۴ نفر از آنها از حضور در دادگاه سرباز زدند. یعنی برتری قانون را به رسمیت نشناخته اند. بنابراین این اقدام در نتیجه عدم حضور غیر موجه در دادگاه ها صورت گرفته است.

وی افزود: “سیاست نمی تواند سپری برای ارتکاب جرم باشد. اگر شما سیاست را به عنوان تضمینی برای ارتکاب جرمهایتان ببینید دچار اشتباه بزرگی شده اید. ترکیه یک کشور قانونمند است. اگر آقای باغچه لی٬ آقای بایکال٬ آقای قلیچدار اوغلو و بسیاری از نمایندگان دیگر برای ارائه توضیحات به دادگاه می روند مسئولین حزب دموکراتیک خلقها نیز باید به دادگاه رفته و در تحقیقات حضور داشته باشد. این موضوع ساده و قابل فهمی است. اگر از این واقعیت فرار کنید از نتیجه نهایی آن نیز نباید شکایت کنید.

 منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است